Psychoterapia dla par

Skierowana do związków przeżywających trudności, potrzebujących zmiany.

 

Na czym polega ten rodzaj terapii?


Spotkania z psychoterapeutą,  osób będących ze sobą w bliskim, intymnym związku, odbywające się cyklicznie najlepiej w tych samych odstępach czasu. Nie ma znaczenia czy para jest małżeństwem, narzeczeństwem czy też funkcjonuje w tzw. w związku nieformalnym. Podstawową efektem terapii par jest zmiana funkcjonowania każdego z partnerów prowadząca do przebudowy  relacji pomiędzy nimi i pogłębienia komunikacji. 

Dla par  przeżywających trudności i konflikty, z jednoczesnym założeniem, że obojgu partnerom zależy na porozumieniu i polepszeniu relacji. Dla par w kryzysie, ale także dla tych, którzy chcą lepiej poznać i zrozumieć siebie oraz swój związek.

 

Co to daje?

Psychoterapia umożliwia partnerom uświadomienie źródeł problemu i konstruktywną pracę nad znalezieniem odpowiedniego rozwiązania, poprawę jakości wzajemnych relacji, znalezienie porozumienia, wyjście z kryzysu.

Służy pomocą w ujawnieniu niejasności, naświetla nowe możliwości, uczy słuchania, akceptowania różnic i sposobów skutecznego porozumiewania się.

Przy pomocy psychoterapeuty partnerzy pracują nad odkryciem źródła trudności i starają się rozwiązać je poprzez zmianę sposobów komunikowania się na bardziej konstruktywne. Uczą się szanowania swoich odmienności i  pracują nad zmianą  wzajemnych postaw. Zmieniają się dysfunkcyjne sposoby zachowania, prowadzące do konfliktów i impasu w związku.

 

Ile kosztuje terapia dla par w SensInstytut.com?


Terapia dla par 65 min. z doświadczonym i certyfikowanym terapeutą kosztuje 260 zł.

Zapraszamy serdecznie!